15. Snímání z kříže - 18. století
U paty kříže vidíme omdlévající Pannu Marii zleva podpíranou sv. Janem Evangelistou (ve výrazně červeném šatu) a zprava mladou dívkou ve světlém šatu, skupinu postav, vzájemně provázaných pohledy a gesty, doplňuje sv. Máří Magdaléna, která klečí na zemi a objímá Kristovu pravou nohu. Světlem zdůraněné bezvládné tělo Krista podpírá Josef Arimatejský, oděný v šedomodrý šat. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty od NPÚ přiloženo, rentoilováno, rámováno
Technika: olej na plátně, datace: 18. století
Šířka: 44 cm, výška: 50 cm, rámování: 62 x 54 cm
Stav: restaurováno
Konec dražby: 09.11.2021 20:26 SEČ
Dosažená cena: Dostupné po přihlášení
Vyvolávací cena: 5 500 Kč