95. Nizozemský mistr 18. století
Autor: Mistr Nizozemský
autor neznámý, nesprávně připsáno Giambatistta Piazzetta na zadní straně, signatura nenalezena, restaurováno, novější rám. Součástí prodeje je Odvědčení Národního památkového úřadu pro prodej a trvalý vývoz.
Barokní malba znázorňuje polopostavu světce v tmavé oválné malované paspartě, snad apoštola nebo proroka. Světec hledí do světelné záře, nad své pravé rameno. Jeho mohutná ramena jsou zahalena do šedozeleného pláště, zelenavými tóny je akcentován i pleťový inkarnát.
Technika: olej na plátně, datace: 18. století
Šířka: 48 cm, výška: 35 cm, rámování: 52 x 66 cm
Konec dražby: 31.07.2018 20:38 SELČ
Dosažená cena: Dostupné po přihlášení
Vyvolávací cena: 30 000 Kč