116. Panna Maria Ochranitelka 18. století

Barokní olej na plátně fixováno na kartonu, autor neurčen, restaurováno, původní zlacený rám zdobený vejcovcem. Povolení prodeje Národním památkovým úřadem, osvědčení k prodeji a vývozu je součástí prodeje
Výškově orientovaná malba zobrazuje Pannu Marii s Ježíškem. Marie stojí na terénu posetém květy růží, pravou rukou rozevírá svůj plášť, v tom jí pomáhá Ježíšek. Pod pláštěm jsou zobrazeni při jejím pravém boku příslušníci duchovního stavu (v popředí pokleká papež a biskup, za nimi identifikujeme šest postav, mezi nimi řeholníci a mnicha), při jejím levém boku poklekají zástupci světské moci (královský pár provázený šesti pravděpodobně mužskými figurami). Marie odená v červené roucho stojí vzpřímeně, dva letící andělé ji nasazují na hlavu korunu. Korunovaný je i Ježíšek, oděný v bílou tuniku. Malba je adjustována ve zlaceném a stříbřeném rámu.
Technika: olej na plátně, datace: poslední třetina 18. století
Šířka: 27 cm, výška: 18 cm, rámování: 35 x 43 cm

Konec dražby: 26.09.2017 19:55 SELČ

Dosažená cena: Dostupné po přihlášení

Vyvolávací cena: 8 000 Kč