222. Panna Marie Svatotomská 19.století

olej na plátně, rentoilováno, autor neznámý. Obraz je osvědčen Národním památkovým úřadem pro prodej a vývoz. Součástí prodeje je originální Osvědčení.
Malba je devoční kopií známého milostného obrazu P. Marie Svatotomské, zavné též P. Marie Starobrněnská či Brněnská. Jedná se o obraz madony typu Hodegetrie, který byl již před rokem 1373 uctíván v augustiánském kostele sv. Tomáše v Brně, odkud byl v roce 1783 přenesen do kostela Nanebevzetí P. Marie při bývalém klášteře cisterciaček na Starém Brně. Znázorněná postava P. Marie je zahalena v tmavě červené maforion, u krku sepnuté kosočtverečnou sponou. Ježíšek usazený na matčině levém předloktí žehná pravou rukou a v levici drží zavřenou knihu. Barevnost ztemnělá, pozadí obrazu je zlacené s konturou znázorněními nimby svatozáří, korunami na hlavách obou a řeckými monogramy "MR" a "TU" v obou horních rozích. Rám je novější, na zadní části se nachází červená pečeť, zčásti setřená a nečitelná.
Technika: olej na plátně, datace: druhá třetina 19. století
Šířka: 43 cm, výška: 60 cm, rámování: 75 x 59 cm

Konec dražby: 07.12.2017 21:40 SEČ

Dosažená cena: Dostupné po přihlášení

Vyvolávací cena: 6 900 Kč