5. Oblak

Autor: Olbram Zoubek
(1926 Praha - 2017 Praha)

Signováno vpravo dole tužkou, vlevo dole číslováno 83/200, volný list v paspartě.
Konzultováno s Nadačním fondem Kmentová Zoubek. Jedná se o reliéfní tisk Oblak z roku 1991, který byl pořízen ze stejnojmenného reliéfu. Šlo o výtvarný doprovod ke čtyřverší básníka Jana Skácela pro připravovanou výstavu Čtyřverší v Galerii H v Kostelci nad Černými Lesy. Známější jsou výřezy z uvedeného reliéfu, což jsou malé reliéfy 15 x 15 cm, s názvy Klín a Hlava, k oběma malým reliéfům také existují reliéfní tisky. Podpis je "dobový", tedy z doby vzniku tisku, ještě pevný, nerozkolísaný.
Technika: tlačená grafika, datace: 1991
Šířka: 20 cm, výška: 29 cm, rámování: v paspartě 40 x 30 cm

Konec dražby: 12.09.2022 19:07 SELČ

Dosažená cena: Dostupné po přihlášení

Vyvolávací cena: 1 000 Kč