O nás

Artia je aukční síň zajišťující aukce, oceňování a prodej umění, obrazů, starožitností a cenností.

Vedení společnosti se pohybuje v oblasti umění již více než čtvrt století. Proto Vám můžeme nabídnout komplexní služby v oblasti umění, obrazů, rámování a péči o umělecké předměty. Samozřejmostí je ocenění všech uměleckých předmětů ZDARMA pro všechny prodávající.

Zkušenosti s prodejem v klasických kamenných prodejnách vedly k zavedení nového, moderního způsobu prodeje a to formou elektronických a sálových aukcí. Artia provozuje aukční elektronický portál www.aukcni-galerie.cz, kde je registrovaným a ověřeným zákazníkům umožněno činit příhozy, vkládat limity a získat dražené aukční položky za nejvyšší příhoz. V dnešní uspěchané době je to možnost, jak z pohodlí domova a v klidu, najít nabídku aukčních položek na jednom místě za příznivé vyvolávací ceny, kdy je prodej uskutečněn nejvyššímu příhozu naprosto transparentně a s rovnými podmínkami pro všechny dražitele. Veškeré nabízené aukční předměty jsou našimi pracovníky před uvedením do aukce zkontrolovány, popsány a profesionálně vyfoceny pro účely prezentace položky na internetu nebo v katalogu. Každý předmět vložený do aukce je posouzen nejen z hlediska stavu, ale i stáří a autentičnosti našimi experty. Veškeré dostupné informace jsou uvedeny v popisu u každé jednotlivé položky, a to včetně vyvolávací ceny a nejnižšího možného příhozu. Podáním nejvyšší nabídky u aukční položky její cesta nekončí. Naše společnost pro šťastného nového majitele zajistí řádné zabalení a transport na určené místo dle přání kupujícího.

Tomu všemu samozřejmě předchází příjem položek do aukce od soukromých i právnických osob. Naši pracovníci ve spolupráci s odborníky - znalci příslušných uměleckých odvětví - přijímají předměty do aukce v prostorech naší galerie na adrese Štěpánská 633/49, 110 00 Praha 1 v provozní době, po dohodě i mimo tuto dobu. Předměty do aukcí přijímáme rovněž i u zákazníků doma a zajistíme jejich transport do naší galerie.

Pokud nám klient svěří obrazy, grafiky, kresby, sochy, starožitnosti, cennosti do aukčního prodeje, my zajistíme transparentní solidní způsob prodeje za nejvyšší cenu. Jedině prodej v aukci zajistí rychlý prodej bez vysokých nákladů ze strany klienta. Za naše služby si účtujeme předem smluvně dohodnutou aukční srážku a neúčtujeme žádné další skryté poplatky. Aukční srážka se účtuje jen a pouze v případě úspěšného prodeje. Položky nevhodné pro aukční prodej zařazujeme do nabídky stálého prodeje za pevnou prodejní cenu, ať už se jedná o komisní zboží, či předměty přímo vykoupené od prodávajících.

Součástí naší nabídky je komplexní péče o umělecké předměty. Dokážeme Vám tak zajistit nejen vyčištění a a drobné restaurování obrazů, ale i větší opravy maleb, pláten, starých tisků a papíru, opravy obrazových rámů, jejich zlacení a patinování. Při opravách a restaurování dodržujeme původní technologické postupy a ke každému restaurovanému předmětu přistupujeme individuálně.

V nabídce máme rovněž přes dva tisíce rámovacích profilů, ze kterých dokážeme zhotovit jakýkoliv rám dle přání zákazníka, včetně paspartování a muzeálního zasklení. O naší nabídce rámovacích služeb naleznete více informací na webových stránkách www.ramuj.cz

Provozovatelem aukčního portálu www.aukcni-galerie.cz je společnost Artia s.r.o se sídlem Štěpánská 633/49, 110 00 Praha 1, IČ: 06011721.