Jak prodat obraz nebo starožitnost? Výkup za hotové nebo příjem do aukce?

 

 

Vlastníte obrazy, starožitnosti, umění?

Chcete znát odhadní cenu?

Chcete prodat za nejvyšší cenu?

Řešíte prodej celé pozůstalosti či sbírky?

Potřebujete hotovost?

Chcete prodat za nejvyšší cenu v aukci?

 

 • Obraťte se na nás a my zajistíme veškerý aukční servis a prodáme Vaše předměty za nejvyšší cenu
 • Naši odborníci, kteří jsou v oboru více jak 30 let mají za sebou tisíce prodaných obrazů a starožitností

 

Jak postupovat?

 • zavolejte nám v provozní době a popište obraz, položku, kterou chcete prodat, na číslo 222 220 298
 • nebo nám pošlete email s fotkami na email aukce@aukcni-galerie.cz
 • nebo vyplňte formulář pro ocenění ZDE
 • nebo pošlete SMS, whatsapp zprávu s  fotkami na 771 124 868, na tomto čísle je možný i videohovor, číslo není určeno pro hlasové hovory

Naši odborní znalci Vám odpoví většinou do 24 hodin ve všední dny s orientační odhadní cenou nebo návrhem výkupní ceny za hotové

Pokud se rozhodnete položku prodat v aukci

 • můžete přijít bez ohlášení v provozní době do galerie v Praze nebo Olomouci, kontakt zde
 • nebo si telefonicky zajistěte dobu návštěvy na telefonu Praha 222 220 298 nebo Olomouc 587 070 191
 • nebo využijte náš rezervační online formulář pro Prahu ZDE

Jak probíhá příjem a následný prodej?

 • Po příchodu k nám do galerie bude předmět odborně posouzen jedním z našich znalců, sdělíme Vám přesnější odhadní cenu a částku vyvolávací ceny.
 • Naši pracovníci s Vámi vyplní Smlouvu o prodeji v aukci, včetně všech nezbytných náležitostí. Každá položka bude do smlouvy jednotlivě popsána a určena vyvolávací cena, za kterou budeme položku v dražbě startovat.
 • Náš pracovník přípravy aukcí položku vyfotí, grafik upraví fotografie pro prezentaci v aukci a vloží do našeho aukčního systému.
 • Příprava aukce většinou trvá přibližně jeden měsíc, po vystavení položek na webu je aukce veřejně přístupná tři až čtyři týdny s pevným datem konce dražby. Týden před koncem se konná předaukční výstava přístupná všem registrovaným dražitelům, kde si mohou dražená díla reálně prohlédnout a zkonzultovat s některým z našich spolupracovníků.
 • Zároveň se konkrétní díla z uveřejněné aukce propagují prostřednictvím intenetových banerů, článků, tiskových reklam a přímých emailových newslettrů. V naší současné databázi je více jak 3000 emailových adres dražitelů.
 • Po celou dobu aukce je prodej transparentní a vidíte postup příhozů a konečnou prodejní dosaženou cenu online.
 • Po zaplacení a převzetí předmětu kupujícím dochází k vyúčtování a vyplacení nároku na bankovní účet prodávajícího nebo v hotovosti.

Nejčastější otázky:

Je provize pevná nebo rostoucí?

Naše odměna je vždy ve Smlouvě o prodeji v aukci pevně procentuálně stanovena, neúčtujeme si skryté poplatky, neúčtujeme si poplatky za vložení a fotografování do aukce. Naše provize je procentuálně fixní bez nárůstu a paušálních poplatků za příjem do aukce.

Mohu získat lepší provizní podmínky?

U většího počtu hodnotných položek, sbírek a pozůstalostí, se nás neváhejte zeptat na speciální podmínky přijetí položek do aukce.

Jaký je předpoklad dosažení vyšší ceny oproti vyvolávací ceně?

V současné době se snažíme vyvolávací ceny nastavovat motivačně pro dražitele. Opustili jsme zažitý trend, že vyvolávací cena je jen o 30% nižší než je spodní hranice odhadní ceny, ale oproti tomu nastavujeme startovací cenu na nižší částce, což vede dražitele k většímu zájmu a vzájemném přehazování jednotlivých příhozů. Jako příklad uvádíme obraz neurčeného autora s vyvolávací cenou 1 500 Kč s násobkem 67x  do dosažené konečné prodejní ceny 100 000 Kč, ukázka ZDE

Co když se položka v aukci neprodá?

Pokud se předmět na poprvé neprodá, zařadíme neprodanou položku do některé z následujících aukcí a to po celou dobu trvání platnosti smlouvy dokud se neprodá. Po celou dobu platnosti smlouvy neplatíte žádné poplatky za skladování.

Mohu nabídnout i poškozené předměty?

Přijímáme předměty, obrazy i rámy poškozené, zajistíme jejich restaurování, opravu

Je možné zajistit soudně znalecký posudek?

Ano, spolupracujeme s širokým spektrem znalců, jak soudních, tak kunsthistorických, ale i sběratelů a znalců konkrétních umělců či oborů umění.

Jaké jsou přibližné ceny různých položek v aukci?

Pro ukázku některých našich velmi úspěšných prodejů klikněte ZDE a pro přehled prodejů konkrétních umělců ZDE

Můžete náš obraz zpropagovat a tím zajistit výrazně vyšší cenu?

Pravidelně se účastníme největšího veletrhu umění a starožitností Antique v Praze v Novoměstké radnici, také některé významné položky necháváme zapsat do soupisů díla konkrétních autorů a v neposlední řadě zajišťujeme ještě neprodaných anebo po dohodě s kupujícími, jejich zakoupené položky z aukcí, jako zápůjčky kulturním institucím za účelem výstav.

Jak to je s prodejem církevních a religiozních předmětů?

Zajišťujeme  "Žádosti o vydání osvědčení o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty", a to trvalém či dočasném (§ 2 odst. 1 zákona č. 71/1994 Sb.). Předměty kulturní hodnoty z oboru archeologie a předměty kulturní hodnoty sakrální a kultovní povahy musí být vybaveny osvědčením k trvalému vývozu již před jejich nabídkou k prodeji (§ 3 odst. 1 zákona o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty).  Nabídkou k prodeji se rozumí i vystavení předmětu v dražbách, aukcích a sběratelských trzích. 

Jak mám postupovat v případě, že vlastním movitý předmět kulturní hodnoty a chci ho prodat?

I za tímto účelem Vám dokážeme kompletně pomoci, zajistíme potřebné dokumenty pro prvotní nabídku odkupu s přednostním právem státu a v případě, že Ministerstvo kultury o tento předmět kulturní hodnoty neprojeví zájem, zajistíme jeho prodej  v naší aukci dle zákoných pravidel a omezení.

 

Pokud se rozhodnete pro prodej prostřednictvím naší společnosti, nabízíme nejen dlouhodobé profesionální zkušenosti, ale i skvělé zázemí příjmu položek a výstavních prostor v centru Prahy o ploše 500 m2, nebo také příjem předmětů do aukce v pobočce v Olomouci. V ostatních krajích poskytujeme možnost návštěvy našich obchodních zástupců v případě hodnotných položek nebo většího počtu.

Naše prostory pražské centrály jsou plně klimatizované, přístupné pro vozíčkáře a pro zákazníky přivážející více položek zajistíme parkovací místo, pro ostatní doporučujeme parkování na střeše nové haly Hlavního nádraží, sjezd z magistrály ve směru od Štvanice do centra.

Celé pozůstalosti a sbírky oceníme u Vás na místě.

Pro transport většího počtu obrazů, celých pozůstalostí, nábytku a objemných položek do aukce zajišťujeme vlastní dodávkové vozidlo uzpůsobené pro převoz obrazů a uměleckých předmětů. Zajištujeme jejich balení, stěhování a ochranu.

Jsme členem Asociace starožitníků                                                                              Naši spolupracovníci se vzdělávají na Rudolfinské akademii