Svítání po Velkém pátku

Autor: Emanuel Krescenc Liška
(1852 Mikulovice - 1903 Praha)

Jedná se o studii k velkoformátovému obrazu z roku 1903, jedna z posledních prací Emanuela Krescence Lišky před jeho neočekavaným úmrtím.
E. K. Liška zobrazil chvíli, kdy na vrchu Golgota v Jeruzalémě, místě ukřižování Ježíše je noc a kolem ležícího kříže potřísněného krví truchlí tři andělé. Tato studie je mimořádná nejen svým zpracováním a biblickým výjevem, ale i důležitostí v životním díle E. K. Lišky, který byl označován pro svoje scény inspirované Biblí, malířem noci a básníkem měsíčního svitu. Nesignováno. Rámováno.
Konečná velkoformátová verze obrazu byla nabízena v aukci v roce 2022 aukčním domem Arthouse Hejtmánek (Info zde) v aukci prodáno dílo nebylo
Velkoformátové dílo zakoupila Západočeská galerie v Plzni za podpory Ministersta Kultury a nyní je vystavováno (Info zde)
Technika: olej na plátně
Šířka: 43 cm, výška: 22 cm, rámování: 42 x 62,5
Stav: poškozeno

Konec dražby: 16.08.2023 20:31 SELČ

Dosažená cena: Dostupné po přihlášení

Vyvolávací cena: 7 500 Kč